CFR CLUJ – STEAUA SCOR FINAL 0 – 1. Steaua a învins CFR Cluj, în etapa a treia din Liga I

11 aug. 2014
CFR CLUJ - STEAUA SCOR FINAL 0 - 1. Steaua a învins CFR Cluj, în etapa a treia din Liga I

CFR CLUJ – STEAUA SCOR FINAL 0 – 1. Unicul gol al meciului a fost marcat de Cristian Tănase, în minutul 14, cu un lob de la circa şase metri.

CFR CLUJ – STEAUA 0 – 1. Din minutul 43, CFR Cluj a evoluat cu un jucător mai puţin, după ce Sergiu Negruţ a fost eliminat pentru o intrare dură la Arlauskis, potrivit Mediafax.

CFR CLUJ – STEAUA. CFR Cluj a evoluat în următoarea formulă: Felgueiras – Susic, Larie, Rada, Camora – Monroy (Ivanovski ’76), Christian (Muniru ’46) – Deac, Negruţ, Jazvici (Fl. Costea ’20)- Tade. Antrenor: Vasile Miriuţă.

CFR CLUJ – STEAUA 0 – 1. Steaua a evoluat în următoarea formulă: Arlauskis – Râpă, Szukala, Varela, Latovlevici – Prepeliţă, Stanciu – Popa (Neagu ’78), Chipciu (Vîllceanu ’73), Tănase – Keşeru (Iancu ’69). Antrenor: Constantin Gâlcă

CFR CLUJ – STEAUA. Cartonaşe galbene: Susic ’42, Deac ’53, Larie ’61, Camora ’84 / Szukala ’51, Neagu ’80, Stanciu ’84, Tănase ’90+3

CFR CLUJ – STEAUA SCOR FINAL 0 – 1. Cartonaş roşu: Negruţ ’43

CFR CLUJ – STEAUA SCOR. Arbitri: Ovidiu Haţegan – Sebastian Gheorghe, Vladimir Urzică – Florin Marcu

CFR CLUJ VS STEAUA. Observatori: Alexandru Deaconu, Cristian Vasc.