Ce bani primesc jucătoarele de handbal feminin, după reuşita din Campionatului Mondial din Danemarca

de:
21 dec. 2015
1 Afișari

„Fetele vor încasa 7.500 de euro pentru această performanță, pe care sperăm să o mărim” – a spus Alexandru Dedu la Dolce Sport.

ROMÂNIA a învins POLONIA și a obţinut medalia de BRONZ la Campionatul Mondial de handbal feminin

ROMÂNIA – POLONIA: România a învins Polonia şi a obţinut locul 3 la Campionatul Mondial de handbal feminin din Danemarca. SCOR FINAL: 31-22

Presedintele Federatiei Romane de Handbal a continuat: „Am primit un SMS de la prim ministrul Dacian Cioloș, mi-a promis că încearcă să suplimenteze primele”.

Echipa României a încheiat Campionatul Mondial cu medalia de bronz, după 10 ani de când a urcat ultima dată pe podium, la ediția din 2005, când a cucerit medalia de argint, fiind învinsă atunci de Rusia (scor 23-28).