Un accident feroviar s-a produs în Andronache, în urma căruia două persoane și-au pierdut viața.
Tragedia s-a prodous între pasajul de la Andronache și strada Petricani, spun martorii, membri ai comunității „Info Trafic București și Ilfov”.
Victimele sunt două persoane, bărbat și femeie, în vârstă de 86, respectiv 75 de ani, potrivit unor surse B365.ro.
Cele două persoane ar fi traversat neregulamentar șinele de tren, pedestru.
CFR Călători a emis și un comunicat oficial, prin care informează:
Compania Națională de Căi Ferate „CFR” S.A. informează că, astăzi, în jurul orei 14:05, o ramă ALSTOM, operată de operatorul privat InterRegional Călători și aflată în circulație pentru efectuarea unor probe, a surprins și accidentat mortal două persoane, între stațiile Pantelimon – București Băneasa, firul II, la km 12+400.
Cele două persoane erau angajate în traversarea nepermisă a căii ferate.
Știre în curs de actualizare.
Te-ar mai putea interesa și: