Societatea de Transport București a transmis bucureștenilor că de astăzi, 3 decembrie, autobuzele liniei 425 vor avea traseul deviat.
Linia 425 va funcționa între stația „Clinceni” și terminalul „Ghencea” pe un traseu modificat. Iar stațiile „Centrul Social” și „Aerodrom” se suspendă.
Societatea de Transport București (STB) a transmis bucureștenilor prin intermediul unui comunicat că începând de astăzi, 3 decembrie, linia 425 va avea traseul modificat.
Aceasta va funcționa între stația „Clinceni” și terminalul „Ghencea”.
De asemenea, tot începând de astăzi stațiile „Centrul Social” și „Aerodrom” vor fi suspendate.
Traseu dus:
Traseu întors:
Amintim că, Asociația de Dezvoltare Intercomunitară pentru Transport Public București – Ilfov a informat bucureștenii că de pe 29 noiembrie, autobuzele liniei 443 opresc și în noua stație „Troița”. Aceasta se află pe Strada Grigore Alexandrescu din comuna Periș, pe sensul spre „Piața Presei”.
TPBI a dispus înființarea acestei stații pentru creșterea atractivității transportului public.