Adoptă virtual un animal de la Zoo Băneasa: tigrul Luna, pelicanul Gogu, urşii Gina şi Vasilică

de:
15 dec. 2010
11 Afișari
Adoptă virtual un animal de la Zoo Băneasa: tigrul Luna, pelicanul Gogu, urşii Gina şi Vasilică

Iniţiativa aparţine Grădinii Zoologice Bucureşti, alături de UPC România şi Animal Planet, care au lansat primul serviciu de adopţii virtuale de animale din România. Poţi să adopţi unul din cele opt animale VIP: leii Ella şi Marc, cuplul de urşi Gina şi Vasilică, tigrul Luna, pelicanul Gogu şi faimoşii Julio şi Isabela.

Pentru a deveni părinte virtual trebuie să completati câteva date personale în formularul disponibil în secţiunea „formular adopţie”, pe site-ul digitalzoo.kappa.ro.

De pe site puteţi afla, de exemplu, că pe 24 mai 2005, la Zoo Bucureşti era sărbătoare: ieşea din ou Gogu, primul pelican al grădinii! Gogu a cerut mai multă atenţie decât orice alt puiuţ.Și-a petrecut primele zile într-un incubator special adus pentru el, apoi a fost hrănit cu penseta de 4-5 ori pe zi. Mai multe detalii despre ceilalţi locatari şi despre Gogu puteţi afla de pe siteul digitalzoo.

Cookies