Accesul B de la stația de metrou Mihai Bravu a fost reabilitat. Metrorex: Suprafețele placate au fost decopertate și refăcute prin tencuirea pereților

15 iul. 2024
1652 afișări
Accesul B de la stația de metrou Mihai Bravu a fost reabilitat. Metrorex: Suprafețele placate au fost decopertate și refăcute prin tencuirea pereților
Accesul B de la stația de metrou Mihai Bravu a fost reabilitat. Metrorex: Suprafețele placate au fost decopertate și refăcute prin tencuirea pereților | Sursa foto: Metrorex - Facebook

Metrorex anunță că lucrările de reabilitare de la accesul B al stației de metrou Mihai Bravu sunt gata. Suprafețele placate au fost decopertate și refăcute prin tencuirea pereților. Totodată, compania precizează că și alte stații vor beneficia de diferite lucrări.

Accesul B de la stația de metrou Mihai Bravu a fost reabilitat

Lucrările de reabilitare de la accesul B al stației de metrou Mihai Bravu au fost finalizate, anunță Metrorex pe pagina de Facebook. Acestea au constat în decopertarea suprafețelor placate și refacerea lor prin tencuirea pereților, explică reprezentanții.

În plus, compania precizează că lucrări se vor face și în alte stații de metrou, pentru îmbunătățirea infrastructurii.

Lucrările de reabilitare de la accesul B al stației de metrou Mihai Bravu au fost finalizate!

Cu un nou aspect renovat, accesul B al stației de metrou Mihai Bravu a beneficiat de lucrări specifice ce au constat în decopertarea suprafețelor placate și refacerea acestora prin tencuirea pereților.

Lucrările vor continua și în alte stații, pentru a îmbunătăți constant infrastructura de metrou!

Lucrările de la stația de metrou Pipera au început azi

Metrorex anunță, printr-un comunicat, că astăzi au început lucrările de refacere a pardoselii la calea de acces din stația de metrou Pipera, lucrări ce urmează să fie finalizate pe data de 26 iulie.

Călătorii trebuie să știe că aceste lucrări vor implica închiderea parțială, în două etape succesive, a celor șase uși existente: trei uși în prima etapă și celelalte trei în a doua etapă. Astfel va fi asigurat accesul continuu al publicului pentru intrarea și ieșirea din stație.

Lucrările constau în decopertarea pardoselii existente din gresie și refacerea acesteia, prin placarea cu granit.

Pe toată durata lucrărilor, zona va fi asigurată corespunzător, iar călătorii vor fi informați în mod clar cu privire la sensul de mers, mai spun reprezentanții companiei.

Te-ar mai putea interesa și:

Cookies