ARHIVA B365

9 jucătoare românce, pe tabloul de calificări la BRD BUCHAREST OPEN 2015. PROGRAMUL meciurilor

BRD BUCHAREST OPEN 2015. Irina Fetecău, Cristina Dinu, Elena Bogdan, Mihaela Buzărnescu, Jaqueline Cristian, Irina Maria Bara, Cristina Ene, Elena Ruse și Alexandra Cadanțu sunt jucătoarele române de tenis care vor lua startul, sâmbătă, în calificările pentru tabloul principal de simplu al turneului BRD Bucharest Open (WTA).

Meciurile incep la ora 10:00, iar intrarea publicului va fi posibila incepand cu ora 09:00. Intrarea este libera.

Pentru tabloul de calificari, Federatia Romana de Tenis a acordat doua wild-card-uri junioarelor Gabriela Elena Ruse si Jaqueline Adina Cristian, plus un wild-card, care s-a tras la sorti din cele zece jucatoare care s-au inscris astazi, care merge la Irina Fetecău.

BRD BUCHAREST OPEN 2015.  Kazaha Iaroslava Șvedova este principala favorită a tabloului preliminar (și singura din top 100), potrivit Agerpres.

Principala favorită a turneului va fi italianca Sara Errani, numărul 17 WTA, iar pe tabloul principal se vor afla româncele Monica Niculescu, Alexandra Dulgheru, Andreea Mitu, Sorana Cîrstea, Ana Bogdan și Patricia Țig (ultimele trei sunt beneficiare de wildcard-uri). Vor lipsi cele mai bune jucătoare române ale momentului, Simona Halep (3 WTA), câștigătoarea de anul trecut, și Irina Begu (30 WTA).

Simona Halep va veni însă la „Kids Day”, care va avea loc miercuri, 15 iulie, începând cu ora 11:00. La Kids Day cei mici vor putea sa se „antreneze” cu Simona Halep, iar mascotele sponsorilor îi vor întampina cu bunătăți.

BRD BUCHAREST OPEN 2015. Tabloul calificărilor arată astfel:

Iaroslava Șvedova (Kazahstan/N. 1) — Victoria Kan (Rusia)
Vanda Lukacs (Ungaria) — Tamira Paszek (Austria)
Yvonne Cavalle-Reimers (Spania) — Irina Fetecău
Cristina Dinu — Elise Mertens (Belgia/N. 8)
Petra Martic (Croația/N. 2) — Nastja Kolar (Slovenia)
Jasmin Jebawy (Germania) — Gaia Sanesi (Italia)
Viktorija Golubic (Elveția) — Elena Bogdan
Tereza Martincova (Cehia) — Katarzyna Piter (Polonia/N. 5)
Risa Ozaki (Japonia/N. 3) — Nicole Vaidisova (Cehia)
Reka-Luca Jani (Ungaria) — Ayla Aksu (Turcia)
Mihaela Buzărnescu — Jaqueline Cristian
Irina Maria Bara — Florencia Molinero (Argentina/N. 7)
Daria Kasatkina (Rusia/N. 4) — Anastasia Vasilieva (Ucraina)
Valeria Strahova (Ucraina) — Cristina Ene
Elena Ruse — Alexandra Cadanțu
Aleksandrina Naidenova (Bulgaria) — Maria Sakkari (Grecia/N. 6)

Mai multe detalii aici şi aici.


Recomandarile noastre


Parteneri

Back to top button